Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 369 gości oraz 0 użytkowników.

„W gościnie u Świętego Mikołaja”

 

   Dnia 11.12.2013nr. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej i dzieci oddziału przedszkolnego, pod opieką swoich nauczycieli, wczesnym rankiem wyruszyli w podróż do Wioski Świętego Mikołaja, która znajduje się w Szwajcarii Bałtowskiej. Droga była długa, ale upłynęła w radosnej atmosferze. W czasie wizyty w Wiosce Świętego Mikołaja, gdzie panowała prawdziwie bajkowa sceneria i atmosfera, dzieci odwiedziły Mikołaja. W jego chacie Śnieżynka opowiedziała o świętym, który najbardziej rozpoznawalny jest właśnie przez najmłodszych. Potem nastąpiło niesamowite spotkanie z Babą Jagą i jej pomocnikami – bałwankiem i liskiem. Dzieci odwiedziły z ochotą jej posiadłość, czyli domek na kurzej stopce, który również był zachwycający. Wzięły też udział w zabawach i grach sportowych. Wszyscy uczestniczy wycieczki zaciekawieni kolejnymi atrakcjami pokonali mroźny labirynt i znaleźli się w lodowej komnacie Królowej Śniegu. Z tej niezwykłej i bardzo mroźnej krainy grupa trafiła wprost do zagrody Eskimosów, w której niewątpliwą atrakcją było igloo, do którego każdy mógł wejść. Po smacznym obiedzie nadszedł czas na obejrzenie filmu pt.„W krainie św. Mikołaja”, który został zaprezentowany w technice 5D. Po wrażeniach związanych z filmem dzieci odwiedziły bajkowy park rozrywki z dmuchanymi zamkami i placem zabaw z mnóstwem kolorowych piłeczek.

   Zwieńczeniem wizyty uczniów w Wiosce były ciekawe warsztaty plastyczne. Dzieci pod kierunkiem Śnieżynki i bajkowego Ciastka pomalowały pięknie aniołki i wykonały różnymi technikami wiele ozdób choinkowych, które zabrały do swoich domów. 

   Dzieci zmęczone, ale bardzo zadowolone i szczęśliwe, w godzinach wieczornych wróciły do szkoły, gdzie już czekali na nie rodzice.

   Inicjatorką i organizatorem wycieczki była dyrektor szkoły pani Krystyna Ptak.

Elżbieta Swatowska

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński