Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 240 gości oraz 0 użytkowników.

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

Dnia 14 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego obchodzone było święto Babci i Dziadka. W świetlicy szkolnej licznie zgromadzili się babcie i dziadkowie przedszkolaków oraz uczniów klas I-III. Zebranych serdecznie powitała dyrektor szkoły pani Krystyna Ptak, słusznie dostrzegając, że jest to spotkanie trzech pokoleń. Pani dyrektor ciepło zwróciła się do szanownych gości, gratulując im wspaniałych dzieci i wnuków oraz doceniła ich trud włożony w wychowanie. młodego pokolenia.

Najmłodsi w szkolnej społeczności przygotowali pod kierunkiem wychowawców: pani Małgorzaty Małysy, pani Ewy Łapy, pani Elżbiety Swatowskiej, pani Anny Piaseckiej oraz pani Małgorzaty Flis i zaprezentowali bogaty program artystyczny. Były piosenki, wiersze, małe formy teatralne i tańce. Na tę wyjątkową uroczystość została przygotowana piękna okolicznościowa dekoracja sceny, na której wystąpili mali artyści. Zachwyceni i szczęśliwi dziadkowie nie szczędzili braw występującym dzieciom.

Po części oficjalnej, babcie i dziadkowie otrzymali od swoich wnuków własnoręcznie wykonane upominki, które wzbudziły kolejny zachwyt. Następnie dziadkowie, babcie i wnuczęta zasiedli przy długim wspólnym stole ustawionym wzdłuż szkolnego korytarza. Rodzice uczniów zadbali o poczęstunek, na który złożyły się ciasta, owoce, herbata, kawa oraz bardzo smaczna zupa. Momentem kulminacyjnym był piękny i pyszny tort który własnoręcznie upiekła pani Alicja Nowak, mama Michała ucznia naszej szkoły, za co serdecznie jej dziękujemy. Spotkanie przy wspólnym stole było wspaniałą okazją do rozmów i wspomnień, gdyż wielu spośród gości jest absolwentami naszej szkoły. Udział babć i dziadków w uroczystości przywołał u nich wspomnienia dawnej szkoły, nauczycieli, kolegów i koleżanek. Była to podróż w przeszłość. Jesteśmy szczęśliwi, że każdego roku szkoła otwiera swoje drzwi dla szanownych i wspaniałych gości, którymi są babcie i dziadkowie naszych uczniów. Miło jest zobaczyć ich w szkole uśmiechniętych, radosnych, zawsze doceniających szkołę i pracę nauczycieli. Domowa i ciepła atmosfera, w której przebiegła uroczystość, była możliwa dzięki zaangażowaniu i pracy rodziców, którzy czynnie uczestniczyli w wydarzeniu. Im również serdecznie dziękujemy. Uroczystość była bardzo udana i na pewno pozostawi miły i trwały ślad w pamięci wszystkich uczestników.

Tekst: Elżbieta Swatowska

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński